garanti-temizlemeTüm ürünler üretici firma ve ithalatçısı Artı Tekstil‘in belirtilen garantisi altındadır. Ürünlerin doku ve yapısı değişiklik gösterdiğinden bakım talimatlarına uygun kullanım gerekmektedir.

TEMİZLİK TALİMATI

 

SIVILAR
Dökülen sıvı, emiciliği yüksek bir materyal ile kumaş yüzeyinden bastırılmadan alınır. İkinci seferde tekrar temiz ve kuru bir materyal ile (pamuklu bez, kağıt havlu vb.) hafifçe bastırılarak kalan nem alınır.

Eğer sıvı leke bırakırsa temiz pamuklu bir bez sabunlanarak dağıtılmadan temizlenir.

Sabunlu bez her sürtme sonrası çevrilerek beze gelen lekenin tekrar kumaşa geçmemesi için dikkat edilir.

 

KURU DÖKÜNTÜLER (ÇAMUR,KÜL,KOZMETİK VB.)
Kuru maddelere sıvı eklenmesi kalıcı lekeye neden olabilir. Bölgedeki, döküntüler kumaşın içine nüfus etmeden elektrik süpürgesi ile temizlenir. Daha sonra kalıntı varsa bir cetvel veya benzeri alet ile bölge hafifçe dövülüp diş fırçası ile fırçalayarak kalıntılar uzaklaştırılır. Eğer yine hafif leke kalıntısı varsa sabunlu su ile kumaş parçasını ıslatarak dairesel hareketler ile leke temizlenir.

 

LEKELER
Pamuklu bez ıslatılır ve beyaz sabun ile sabunlanır. Lekeler, bölgeye dağıtılmadan hafifçe bastırılarak temizlenir. Son olarak nemli bez ile silinir ve kurutulur. Silme hareketi nazik ve dairesel hareketler ile yapılır. Lekenin dağıtılmaması için dairesel hareketlerin dıştan içe doğru yapılması tavsiye edilir.

Temizleme işlemi bitince lekenin yanları da aynı nem seviyesine gelinceye kadar nemli bez ile silinir. Bu sayede kumaşta lokal bir işlem yapıldığı belli olmaz. Kurutma işlemi hafif ısıya ayarlanmış fön makinası ile geniş daireler çizilerek uzaktan yapılır. Bölgenin lokal olarak kesinlikle ısıtılmaması gerekir. Kurutma işlemi sonrası yumuşak bir fırça, yapışan ve yatan flokların düzgün dağıtılmasını ve ürüne yeni bir görünüm kazandırmasını sağlayacaktır. Ürünün üzerinde oluşabilecek tozların leke oluşumuna fırsat bırakmadan temizlenmesi gerekmektedir. Lekeler bekletildiği takdirde temizleme performansında olumsuz etkilere neden olmaktadır. Ürünün aşırı tozlu veya nemli ortamlarda bırakılmaması gerekmektedir. Kir ve toz parçacıklarının aşındırıcı etkisi, döşemelik kumaştaki elyafların yıpranmasına neden olabilir. Bu sebeple mobilyalarınızı belirli aralıklarda elektrik süpürgesi temizleyiniz.

 

UZUN ÖMÜRLÜ VE GARANTİLİ KULLANIM İÇİN:

  • Düzenli olarak temizlik ve bakım yapınız. Belirtilen talimatların dışına çıkmayınız ve temizlik işlemeni yapacak kişi/çalışanlarınızı önceden bilgilendiriniz.
  • Temizleme esnasında kesinlikle deterjan kullanılmaz.
  • Alkol içeren maddeler ile temizleme yapılmaz.
  • Ütü ,kuru temizleme yapılmaz.
  • Koltuğunuzu aşırı güneş ve ısıya maruz bırakmayınız.
  • Kesici ve delici aletler ile yaklaşmayınız.
Not: 5 yıl garanti ve leke tutmaz şartları Microfibres Markalı ürünler için geçerli olup belirtilen kullanım ve bakım uygulamaları esas alınmalıdır.